Haber

ABD Dışişleri Bakanı Blinken Türkiye’yi ziyaret ediyor

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 19 Şubat’ta Türkiye’yi ziyaret edecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Almanya, Türkiye ve Yunanistan’ı ziyaret edeceği belirtildi. Münih Güvenlik Konferansı’na katılmak üzere yarın Almanya’ya gidecek olan Blinken, Ukrayna-Rusya Savaşı, Türkiye’deki çalkantılar ve birçok önemli konuyu görüşecek.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Adana’daki İncirlik Hava Üssü’nü ziyaret edecek. Blinken, buradan, NATO müttefiki Türkiye ile işbirliğinin yanı sıra ABD’nin Türkiye’ye ve Türkiye’ye sağladığı deprem desteğini güçlendirmek için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve diğer Türk yetkililerle temaslarda bulunacağı başkent Ankara’ya geçecek. insanlar. Blinken, depremde ağır hasar gören Suriye’ye yaptığı yardım için Türk hükümetine de teşekkür edecek.

Türkiye’den Yunanistan’a

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Türkiye’nin ardından Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Radikal Sol Koalisyon – İlerici İttifak Partisi (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras ile savunma işbirliği ve enerji güvenliği konulu görüşmelerde bulunacak. Blinken, 21 Şubat’ta yapılacak ABD-Yunanistan Stratejik Diyalog Toplantısına da katılacak. – WASHINGTON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu