Haber

Tuzla Belediye Sporcusu İskender Erdoğan Depremzedeler Ringinde

– Tuzla’nın şampiyon sporcusu İskender Erdoğan depremzedeler için ringe çıkacak

İSTANBUL – İstanbul’un Tuzla ilçesinin şampiyon kickboks sporcusu İskender Erdoğan, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen vatandaşlar için mücadele edecek. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ilçedeki amatör sporculara verdiği destekle 2016 yılından bu yana profesyonel spor hayatını sürdüren şampiyon dövüşçü, yapılacak özel kickboks gecesinden elde ettiği gelirin tamamını bağışlayacak. 16 sporcunun katılacağı Temmuz ayında Tuzla’da depremzedelerin ailelerine yapılacak.

Tuzla Belediyesi Spor Aktif spor hayatına kulübünde başlayan şampiyon kickboksçu İskender Erdoğan, 11 ili etkileyen Kahramanmaraş depreminden etkilenen vatandaşlar için ringe çıkıyor. Şadi Yazıcı’nın ilçedeki amatör sporculara verdiği destekle 2016 yılından bu yana profesyonel spor hayatını sürdüren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Tuzla Belediyesi Spor Kulübü sporcusu İskender Erdoğan, özel kick boks sporundan elde ettiği gelirin tamamını bağışlayacak. 18 sporcunun katılacağı Temmuz ayında İstanbul’da düzenlenecek gece depremzedelerin ailelerine.

“Kariyerime bir galibiyet daha eklemek istiyorum”

Tuzla Belediyesi sporcusu İskender Erdoğan, “2016’da ilk profesyonel müsabakama çıktım. 2016’dan beri ülkemizi uluslararası arenada temsil ediyorum. 3 farklı federasyonda şampiyonluklarım var. Kazanıp bir galibiyet daha eklemek istiyorum.” benim UZMANLIK alanim. Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelip çaba gösterecekleri bir organizasyon olacak. Ortalama 9 maç oynanacak ve dünyanın her yerinden canlı izlenecek” dedi.

“Tuzla Belediye Başkanı tüm meslek dallarını güçlendiriyor”

İskender Erdoğan, “77 kiloda ülkemizi temsil edeceğim. Kemer için mücadele edeceğim. Hazırlıklarımıza başladık. Programlı bir şekilde 4 aylık bir program sonucunda buluşmaya hazır olacağım. Harika oldu” dedi. Spor yapmak ve Tuzla’da olmak ayrıcalığı.Çünkü Tuzla Belediye Başkanımız Dr.Şadi Yazıcı Hem amatör spor kulüpleri hem de tüm meslek dalları için çok önemli temelleri var.Maddi ve manevi desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.Bu düzenleme benim için çok önemli . Bu düzenlemeden elde edilecek gelirin tamamı yaşadığımız afette depremzedelere aktarılacak. Tıpkı benim projeden alacağım gibi. Tüm gelirleri depremzedelere göndereceğim”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu