Haber

Şehit ve gazi ailelerinden CHP-HDP yakınlaşmasına tepki

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) yakınlaşmasına sert tepki gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, CHP ile HDP’nin seçim anlaşmasına ve HDP eski milletvekillerinin terörün sözcülüğünü yapacakları yönündeki açıklamalarına sert tepki gösterdiklerini ve karşı çıktıklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu’na açık çağrıları olduğunu belirten Gündüz, şu soruları sordu: “Kılıçdaroğlu’na HDP ile görüşmenizde soruyoruz, ‘İktidara geldiğimizde sınır ötesi operasyonları durduracağız’ dediniz mi? ‘ HDP’li Pervin Buldan Kandil’e Kandil’deki teröristlere ‘Şimdi Türkiye’ye geleceksiniz burada siyaset yapacaksınız’ diyerek selamlarını iletiyor ve devam ediyor. 6’lı masadaki arkadaşlarımızdan haber aldık, talepler var. Bebek katili PKK elebaşına özgürlük.Ahmet Türk, AK Parti’ye oy veren Kürt kardeşlerimize ne diyor?”Sözde ılımlı HDP’li Ahmet Türk, PKK terör örgütüyle 40 yıldır kol kolasınız. . Askerimizi, polisimizi, güvenlik korucularımızı şehit ettiniz. Devletini, vatanını, bayrağını seven vatansever Kürt kardeşlerimizi katlettiniz. Şimdi Kürt kardeşlerimizi düşünün.” .

Gündüz, “Aziz milletimiz, şehit ve gazi ailelerimiz, bu cennet vatanı size ve sizin kirli zihniyetinize asla teslim etmeyecektir, asla da teslim etmeyecektir.”

“14 Mayıs 2023 seçimleri Türkiye’nin bekası için çok önemlidir. Bu bir varoluş mücadelesidir. Devletimizin bölünmez bütünlüğü mücadelesidir. Allah’ın izniyle aziz milletimizin 13. Yeniden kefenini kuşanan ve bu davanın öncülüğünü yapan Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’a “olacak” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu