Haber

Şanghay İşbirliği Örgütü Adalet Bakanları Toplantısı gerçekleştirildi

ŞANGAY, 7 Eylül (Xinhua) — Şanghay İşbirliği Örgütü Adalet Bakanları Toplantısının 10. oturumu Salı günü Şangay’da gerçekleştirildi.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Ofisi üyesi ve ÇKP Merkez Komitesi Siyasi ve Ticari İşler Komitesi Lideri Chen Wenqing, toplantının açılış törenine katıldı ve Başkan Xi tarafından gönderilen tebrik mesajını okudu. Jinping konuşmasını yapmadan önce.

Chen, Xi’nin mesajının, Çin’in diğer Şanghay İşbirliği Örgütü üyesi ülkelerle hukuk ve yargı yönetimi alanında etkileşim ve işbirliğine büyük önem verdiğini, her alanda hukuka dayalı yönetimi uygulama kararlılığını ortaya koyduğunu ve daha fazla etkileşim yoluna işaret ettiğini gösterdiğini söyledi. ve üye devletler arasında işbirliği. söylenmiş.

Chen, ülkesinin kararlı bir şekilde Çin özelliklerine sahip bir sosyalist hukuk sistemi geliştireceğini, küresel yönetişim sistemi reformunun ilerletilmesine yardımcı olacağını ve her bakımdan hukukun üstünlüğü temelinde modern bir sosyalist ülke inşa edeceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu