Yaşam

Saadet Partisi’nde 6’lı masa tartışması: Alınan karar Milli Görüşü bağlamaz

Muhalefet 6’lı masadaki mücadelelerin ardından adayını açıkladı.

Aday, 6 Mart Pazartesi günü Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi önünde açıklandı.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı.

Bu durum Milli Görüş geleneğinden gelen SP tabanında büyük rahatsızlık yarattı.

İzmir Marşı’nın söylendiği ve “Türkiye laiktir laik kalacaktır” sloganlarının atıldığı etkinliğin ardından SP’de CHP ile ittifaka karşı çıkanların oluşturduğu Haymana Uzlaşma Komisyonu bir açıklama yayınladı.

“Kutsal dava verildi”

Deprem nedeniyle Türk milletine başsağlığı dileyen metinde, SP yönetimine sert tepki geldi, “Milli Görüş hareketi yarım asırdır milyonlarca müminin emeği, gözyaşı, duası ve üstün gayretiyle vücut bulmuş, 1.5 milyar İslam aleminin umudu haline gelmiş muazzam bir birikime sahiptir.

Durum böyle olunca 3-5 vekillik karşılığında bir de başkan yardımcılığı verilir mi verilmez mi bilinmez kazanan tarafta olacağız. Bu nedenle Saadet Partisi’nin mevcut yönetimi davasına ihanet etmiş ve milletimiz nezdinde meşruiyetini kaybetmiştir.”ifadeler yer aldı.

“Alınan karar hareketimizin mensuplarını bağlamaz”

Parti yönetiminin davaya, milliyetçilere ve millete güveninin bulunmadığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uzun zamandır Saadet Partisi yönetiminin 6’lı masadaki duruşu, dünya ve ülkemiz sorunlarına bakışı, Milli Görüş’ten aday göstermeme konusundaki ısrarlı tavrı konusunda uyarılarda bulunduk.

Bugüne kadar davamız adına sürecin bu noktaya gelmemesi için her türlü çabayı sarf ettik. Saadet Partisi yönetiminin davamıza, Milli Görüşçülere ve milletimize güveni yoktur.

Saadet Partisi yönetimi bu haliyle bu milletin inançlarıyla, bedelleriyle, kültürüyle, tarihiyle kavga etmiş ve büyük zararlar vermiş partilerin genel merkezi konumuna dönüşmüştür.

Saadet Partisi yönetiminin izlediği bu yol, aldığı bu karar, Milli Görüş Hareketi’ni ve hareketimizin tertemiz mensuplarını asla bağlamayacaktır. Milli Görüş leke tutmaz bir kumaştır. Kin ve nefretle hareket etmeyen bir ahlaka sahiptir. ulusumuz; İşbirlikçi, küreselci ve hain ağlara bırakmayacak bir cihat karargahıdır.”

haberbayrampasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu