Yaşam

Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi’nin en önemli özelliği öğrenci dostu yaklaşımıdır”

Ege Üniversitesi (AB) Rektörlüğü tarafından düzenlenen “25. Tanıtım Günleri” AB Büyük Spor Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleştirildi. Başta Ege Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden tanıtım günlerine katılan lise son sınıf öğrencileri Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ı yalnız bırakmadı. Stantları gezerek öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi’nin en önemli özelliği; öğrenci dostu yaklaşımı benimsemek ve öğrenci odaklı bir üniversite olmaktır.

Ege Üniversitesi’nin kalitesi kanıtlanmış bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun Araştırma üniversitelerinin de tam ortasındayız. Öğrenciyi merkeze alan bir yönetim anlayışımız var. Öğrenci yönlendirme konusunda ödüllü bir üniversiteyiz. Bu kapsamda ‘Öğrencilerin Kariyer Gelişimlerini En Etkili Destekleyen Üniversite’ ödülünü de aldık. Öğrencilerin idari süreçlere aktif katılımını sağlamak amacıyla Öğrenci Senatosu ve Öğrenci Dekanlığı’nı kurduk. Ege Üniversitesi’nin en değerli özelliği; Öğrenci dostu bir yaklaşımı vardır. Rektör olarak öğrencilerle her zaman iletişim halindeyim.”

“Huzurlu ve güvenli bir kampüs ortamı sunuyoruz”

Devlet üniversitesi olarak eğitimde kaliteyi önceleyen bir yaklaşımı benimsediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi olarak programlarımızın yüzde 70’ini akredite ettik; Eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve yönetim sistemi süreçlerinde kalitesini tescilleyerek değerli başarılara imza atmış bir üniversiteyiz. Kampüsümüzde; Eğitimden araştırmaya, sağlıktan spora, kültürden sanata her alanda tüm imkanlara erişebileceksiniz. Her daim yeşil, çevre dostu ve yaya öncelikli kampüsümüzde öğrencilerimize huzurlu ve güvenli bir ortam sunuyoruz. Ege Üniversitesi olarak geleceğin öğrencilerine destek olmak için her zaman yanınızdayız.”

İki gün süren tanıtım günlerinde aday öğrenciler hem kampüsü ziyaret ederek hem de internet üzerinden Ege Üniversitesi lisans ve önlisans programları hakkında bilgi aldılar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu