Haber

Malatya sandık başında

Didem Barut

MALATYA – Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da saat 08.00 prestijiyle sandıklar açıldı. CHP Malatya Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Tipsin, istekli avukatların gün boyu bölgede olacağını belirtti.

‘KUTU GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNLEMLER ALINDI’

Tursun, okuma yazma bilmeyen yaşlıların yerine yakınlarının oy kullanmak için kabineye girmek istediğini ve bu duruma müdahale etmek isteyen sandık görevlileri ile seçmen arasında çatışma yaşandığını belirtti. Tipsin, “Sandığa gelen her seçmen kendi oyunu kullanabilir. Görme engelli seçmenler ve bazı özel durumları olanlar dışında yakınları ile kabine girmek yasaktır. Sandık güvenliği için tüm önlemler alındı. Başkan adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun ‘sandık başına 5 gözlemci’ talimatına uyarak özellikle kırsala destek sağlamaya çalıştık. Özellikle son 2 saat ve oy sayımı sırasında gözlemcilerimiz sandık başında olacak” dedi.

Deprem sonrası gittikleri Antalya’dan Malatya’ya oy kullanmak için gelen Hüseyin Uğurlu, “İlk seçimde gelemedik. Seçimin ikinci tura kalacağını tahmin ettiğim için iki kez ileri geri gitmek benim için zor olacaktı. Kalacak yerimiz de var. Milletvekiline oy vermek istemedim. Cumhurbaşkanlığı seçimi daha önemli. Bu nedenle ikinci tura geldik ve oylarımızı kullandık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu