Yaşam

Hisar Sahnesi 28 Kasım’da “Babamın Şarkıları” dans gösterisi ile Timur Selçuk’u anıyor

Mercan Selçuk Dans Topluluğu unutulmaz müzikleri dans ile buluşturuyor

Unutulmaz Timur Selçuk müziklerini; çağdaş bir yorumla klasik bale ve çağdaş dansla buluşturan “Babamın Şarkıları” bir anma aktifliği kapsamında Hisar Okulları Kültür Merkezi Sahnesi’nde yer alacak. Sanatkarın kızı Mercan Selçuk’un kurduğu, Mercan Selçuk Dans Topluluğu tarafından sergilenecek olan performans, 28 Kasım Pazartesi günü saat 20.00’de Hisar Okulları Kültür Merkezi’ndeki Atatürk Sahnesi’nde izlenebilecek.

Müzikten dansa, 3 kuşaktır süren sanat geleneği

Klasik Türk Müziği’nin efsanevi sesi ve bestekarı Münir Nurettin Selçuk’tan müzik yeteneğini ve sevgisini alan Timur Selçuk’un kızı Mercan Selçuk sanat seyahatine bale ve dans alanında devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı’nın akabinde, Londra’da Rambert School of Ballet and Contemporary Dance okulunda eğitim alan Selçuk babası ile birebir sahneyi de paylaşmıştı.

Elliden fazla dansçı Timur Selçuk’un anısına sahnede

Üç jenerasyonu buluşturan ve koreografisini Mercan Selçuk’un gerçekleştirdiği ‘Babamın Şarkıları’ yapıtında, elliden fazla dansçı sanatkarın klasikleşmiş kesimleri eşliğinde performans sergileyecekler. Aktiflik biletleri hisarkulturmerkezi adresinden ve Hisar Okulları Kültür Merkezi konuk bağları masasından temin edilebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu